wtorek, 19 lipca 2016

Czapeczka do chrztu

Wdzięczny temat: szydełkowa czapeczka do chrztu. Wykonana z kordonku MUZA  szydełkiem nr 2,3. Projekt całkowicie improwizowany, tak by pasował do sukieneczki.
Mała właścicielka podczas przymiarki.
Mam obiecane zdjęcia z uroczystości w pełnej krasie.

wtorek, 12 lipca 2016

Szal ANANASY

 To chyba zmora wszystkich robótkomaniaczek, że gromadzą nie tylko włoczki i inne materiały, ale i nieukończone projekty.  Mam zamiar w te wakacje skończyć choć kilka zaczętych prac. Jedną już mi się udało.
Ten projekt zachwycił mnie już parę lat temu. Przymierzałam się do niego wiele razy, aż wreszcie zmobilizowałam się i z ogromną pomocą instrukcji i filmów z pierwszego bloga Agnieszki (intensywniekreatywna/pl.) zrealizowałam dawno zaczęty szal Ananasy.


Wzór nie jest wcale trudny, ale ma kilka momentów, które wymagają więcej uwagi. Można się pokusić o jeszcze jeden motyw ananasów i wtedy szal będzie szerszy. Nieco inaczej niż dotychczas wykonywałam w nim rzędy skrócone, być może dlatego mój szal, nie przypomina rogala, tak jak wzór autorki.


Materiał to włóczka "Silk" firmy Yarn Art, dawno temu już kupiona w FASTRYDZE, dziś chyba już niedostępna. Włoczka nie zachwyca, ale zważywszy na jej przystępną cenę, nie można narzekać. Zużyłam 2 i pół motka, a więc ok 60 g. Szal jest bardzo leciutki, delikatny, motyw wygląda jak koroneczka. Dobrze się zblokował, jest miły w dotyku.
Wymiary szala to ok 200 cm długości na 60 w najszerszym miejscu.