środa, 9 września 2015

Moja DIANNA nr 5

Podczas wiosennej wyprzedaży zrobiłam zapas włóczki Delight Drops. Jesień tuż tuż, czas więc zapasy zamienić na cieplutkie enterlacki. Pierwszy - Dianna - już gotowy, zaczęłam w wakacje, a przed kilkoma dniami skończyłam i już znalazł właścicielkę. Uważam, za bardzo przyjemne połączenie kolorów: beżu, ciemnoniebieskiego i fioletowego.
Zużyłam 3 motki włóczki, dziergałam na drutach nr 4.
Wymiary 190 cm x  95 cm.
Przyjemna i ciepła, świetnie prezentuje się z jasnobeżowym płaszczem.
piątek, 4 września 2015

CHUSTA TESTOWA

Tegoroczne wakacje nie należały do najbardziej pracowitych pod względem robótkowym. Jest jednak coś, czym mogę się pochwalić i co dało mi ogromną satysfakcję. Po raz pierwszy miałam przyjemność testowania nowego autorskiego wzoru. Zrobiłam to  dla Dagmary z blogu YELLOW MLECZYK.
Chusta od razu wpadła mi w oko, gdy ją zobaczyłam na blogu Dagi. Szczęśliwie się złożyło, że zostałam przyjęta do testowania i z radością przystąpiłam do pracy. Efekt podwójnie cieszy, ponieważ nie dość, że masz upragnioną chustę, to poniekąd pomagasz autorce.
Wzór jest dość prosty, znakomicie opisany i przedstawiony na schemacie.
Chusta nazywa się PUBLICZNA, na raverly wzór do kupienia jako Public Garden Lace Shawl
To pierwsza chusta, którą robiłam zaczynając od jednego z rogów. Moim zdaniem jej największą ozdobą są pikotki, które dodają jej lekkości. 
Chustę wykonałam z  cieniowanej wełenki Regia Lace: 100 g - 600 m.
Jeśli chodzi o włóczkę, ma swoje plusy i minusy:  jest tania, ma ciekawą kolorystykę, ale jest nierówno skręcona i niezbyt wygodnie się z niej dzierga.
Zużyłam cały motek do ostatnich centymetrów.
Dziergałam na drutach 4mm.
Wymiary chusty 200 cm x 100 cm.Jestem bardzo wdzięczna Dagmarze za możliwość testowania wzoru. Na pewno do niego jeszcze wrócę w wydaniu jednokolorowym