czwartek, 28 maja 2015

Dwa niebieskie naszyjniki

Oto moje kolejne prace wykonane w technice  haftu koralikowego.
Nieregularny kaboszon z niebieskiego serpentynitu obszyłam koralikami Toho w różnych rozmiarach i kształtach. Wisior przytwierdzony jest do ażurowej rurki, przez którą przewlekłam niebieski rzemień.
Jaspis obszyłam koralikami Toho  oraz CzechMates Tile. Powstał dość spory wisior, który połączyłam z krawatką i umieściłam na niebieskim łańcuszku - żmijce. Nietrudno się domyślić jaki jest mój ulubiony kolor :)

poniedziałek, 18 maja 2015

Niebieski enterlac

Przed tygodniem ukończyłam kolejną chustę z Dropsowej wełenki Delight. Tym razem prosty enterlac w jeansowych odcieniach niebieskiego (kolor 04). Chusta mało pstrokata, stonowana - ma swój urok. Wydaje mi się że przypadła także do gustu obdarowanej dziś Osobie. Może za ciepła jak na obecną porę roku, ale teraz, wiosną zdarzyła się okazja na prezent.
Zużycie wełenki to niecałe 3 motki wełenki, waży zatem niespełna 150 g.
Wymiary 180 cm x 90 cm.
Wykonałam na drutach nr 3,5.


niedziela, 10 maja 2015

Lawendowa narzutka ANNIS

Powstała z niespełna dwóch moteczków Merino 400 Lace w kolorze jasnolawendowym, jest więc nie tylko nieduża, ale i bardzo cieniutka. Dosłownie: mgiełka. Jest bardzo przyjemna w dotyku, z racji szlachetnego składu włóczki. Jednak sama włóczka mnie nie zachwyciła. Mimo że bardzo cienka, niteczka rozdwajała się a raczej rozdzielała na 3. Bardzo to utrudniało pracę, a szczególnie wykonywanie nupków.
Wymiary 160 x 45 cm.
Wykonana na drutach 3,5 mm
Dodatkowo użyłam szklanych koralików wrabiając w końcówkach "ząbków".
Narzutka świetna jako dodatek do sukni z odkrytymi ramionami.