piątek, 30 września 2011

Dwie tęczowe chusty

Przepiękna słoneczna jesień na dworze. U mnie zaś aż dwie tęcze zeszły z drutów. Włóczka chyba wszystkim znana: estońska Artisric Yarn 8/1 Rainbow.
W obydwu chustach zastosowałam ten sam wzór, włóczka pochodziła z jednego motka, jednak układ kolorów sprawił, że chusty są zupełnie inne. Która ładniejsza - kwestia gustu. Mnie się podobają obie, ale ta z przewagą czerwieni bardziej przyciąga wzrok.

Chusty wydziergałam na drutach 4,5. Na każdą zużyłam po około 600 m włóczki.

czwartek, 22 września 2011

I jeszcze jedna, i jeszcze raz...

Niemal za jednym zamachem powstała druga czarna "Dew Drops" z milutkiej mieszanki wełenki merino z jedwabiem Lace Drops. Bliźniaczka jest jednak odrobinę większa od poprzedniej chusty. Powiększyłam ją w stosunku do poprzedniej o jeden rząd kropelek. Jest duża, ale będzie ją nosić wysoka osoba. 
Na zdjęciach tym razem chustę prezentują moje koleżanki.
Wymiary chusty to ponad 200 cm szerokości, długość - 100 cm. Druty 3,25 KP. Zużyłam caluteńki motek czyli 800 m.
niedziela, 11 września 2011

"Dew Drops" z Lace Drops

Wczoraj ukończyłam kolejną chustę. Nie, jeszcze mi się nie znudziło. Uwielbiam robienie chust i wątpię czy kiedykolwiek mi się znudzi.
Dew Drops to bardzo wdzięczny wzór. Drugi raz robiłam taka samą chustę. Tym razem dodałam jeden motyw kropelek, by wykorzystać cały moteczek.
Lace Drops - bardzo atrakcyjna włóczka, chusta jest delikatna, leciutka, ma odrobinę połysku, dobrze się blokuje. Dlatego z marszu biorę się za nastepną, póki mogę robić przy świetle dziennym. No cóż, czerń w tym przypadku jest trochę niewdzięczna.
Dziergałam na drutach 3,25, zużyłam około 90 g.


czwartek, 1 września 2011

Mam "SEMELE"


Oto moja ostatnia wakacyjna praca, z której jestem bardzo dumna. Szal SEMELE "chodził za mną" od kilku miesięcy. Wykonanie było możliwe dzięki świetnemu tłumaczeniu Kai. Angielski opis i schemat okazał się dla mnie za trudny. Jest kilka nowości w przerabianiu oczek, z którymi wcześniej się nie spotkałam i bez jasnych, czytelnych wskazówek zawartych w polskiej wersji nie dałabym rady.
Włóczka to jedna z wersji cieniowanej estońskiej Artistic Yarn 8/1 - Lavender, którą kupiłam na e-Bayu.Wymiary mojego szala to: długość - 200 cm, szerokość w najszerszym miejscu - ok 50 cm.
Na SEMELE zużyłam około 90 g czyli blisko 700 m. Dziergałam na drutach KP 3,5 mm. Szal jest bardzo delikatny i lekki, ale szorstka włóczka nieco podgryza. To już kolejna moja robótka z estońskiej włoczki pochodzącej z tego samego źródła i tym razem nie byłam do końca zadowolona z tego materiału. Ręcznie przędziona włóczka była miejscami grubsza, w innych miejscach tak cienka, że bałam się, iż się pozrywa, raz nie obyło się bez supełka, bo po prostu "rozeszła się".
Ale dość narzekania. Jestem bardzo zadowolona z efektu swojej pracy. Szal bedę nosić dostojnie. Do wzoru na pewno wkrótce powrócę.