czwartek, 17 lutego 2011

"Gail" - kolejna odsłona

Zrobiłam ją na zamówienie - tylko dlatego sięgnęłam po czarną włóczkę. A propos włóczki: Angora RAM - mam do niej wiele zastrzeżeń. Zużyłam około 150 g, jeden cały motek i pół drugiego. Dwa motki tej samej włóczki wyglądały jakby były z zupełnie innych bajek. Jedna z włosem (sztucznym, akrylowym, niezbyt miłym), druga cieńsza, zupełnie bez włosa. Robótka różniła się strukturą, widać było granicę między jedną a drugą nitką. Byłam załamana i nie wiedziałam, czy kontynuować pracę. Ale skończyłam, potraktowałam parą z żelazka i jakoś się wyrównało.

Ach ta czerń, niewdzięczna do fotografowania. Uwierzcie, że na żywo efekt jest dużo lepszy.

Z przyjemnością prezentuję chustę, która jutro zostanie wysłana do właścicielki. Mam nadzieję, że będzie zadowolona. Rozmiary chusty 190 cm na 130 cm, wysokość 90 cm. Wykonałam ją na drutach 3.75, ale robię dość luźno.
Na chwilę robię przerwę w chuścianym nałogu. Zabieram się za bolerko.czwartek, 10 lutego 2011

Tym razem "Kiri"

Ale mnie wzięło... Chyba zostanę chustoholiczką... Mam ochotę spróbować każdego wzoru, każdej włóczki. Szukam chętnych na moje wyroby:), bo obdzieliłam nimi większość koleżanek i rodziny:) a może dałoby się zarobić co nieco... Taki żarcik :)

Kilka miesiecy temu kupiłam w necie parę motków "Foneski". Trochę się rozczarowałam, bo wydała mi się sztuczna, "waciana" w dotyku, skrzypiała o druty w trakcie robienia. Jednak na tym blogu zobaczyłam cudny szal z tej włóczki i to mnie zachęciło, żeby wypróbować ją na chuście. Tym razem miłe zaskoczenie: chusta leciutka, delikatna, a błyszczacy włosek dodaje uroku. Wzór "kiri" - jeden z łatwiejszych na chusty, więc mogłam robić z pamięci.

Chusta ma wymiary 158 cm na 110 cm. Wysokość trójkąta: 75 cm. Zużyłam ponad 2 motki "Foneski" czyli okolo 75 g. Dziergałam na drutach nr 3,5.
Myślę, że koleżanka będzie zadowolona z takiego imieninowego prezentu.